Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Iš naujųjų pašto ženklų žvelgs saugomos ir reto lietuvio ausiai girdėtos unikalios gėlės

2023-08-24

Penktadienį, rugpjūčio 25 d, Lietuvos paštas išleidžia Audronės Uzielaitės kurtus pašto ženklus „Lietuvos raudonoji knyga“. Pašto ženklų nominalai – po 1,40 Eur, tiražas – po 18 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

Viename pašto ženkle vaizduojama Vėjalandė šilagėlė (lot. Pulsatilla patens), o kitame – Plačialapė gegūnė (lot. Dactylorhiza majalis). „Lietuvos raudonoji knyga“ yra tęstinė pašto ženklų serija, o ženklus šia tema Lietuvos paštas leidžia kasmet. Praėjusiais metais jis buvo dedikuotas paukščiui kukučiui.

Vėjalandė šilagėlė, kurios pavadinimą tikriausiai yra girdėjęs retas, Lietuvoje žydi balandžio – gegužės mėnesiais ir dažniausiai aptinka tik šalies pietryčiuose. Šios gėlės auga sausuose pušynuose ir sauso miško aikštelėse, pamiškėse, smėlio dirvožemiuose ir ant sausų šlaitų. 

Savo spalvomis ir išvaizda dėmesį patraukiančios vėjalandės šilagėlės visos dalys yra nuodingos, ant akių, jautresnių odos vietų ir burnos gleivinės patekusios jos sultys gali sukelti uždegimą. 

Kitame pašto ženkle įamžinta Plačialapė gegūnė yra viena iš visiems girdėtos gėlės orchidėjos rūšių. Jos dažniausiai aptinkamos azoto stokojančiose pelkingose vietovėse ir yra paplitę įvairiose Europos ir Vidurio bei Šiaurės Azijos šalyse.  Plačialapių gegūnių žydėjimo periodas žemesnėse vietovėse prasideda gegužės mėnesį, o aukštesnėse – tik liepos pabaigoje. 

Buvo naudinga? Dalinkitės: