Siuntų deklaravimas muitinėje

Iš trečiųjų (ne Europos Sąjungos) šalių pašto siuntomis siunčiamas prekes reikia deklaruoti muitinėje. Mes padedame savo klientams sutvarkyti visas muitinės procedūras: gavėjų ir siuntėjų vardu muitinėje deklaruojame ir muitinei patikrai pateikiame siunčiamas prekes, saugome siuntas, kol bus sutvarkyti visi formalumai, apskaičiuojame mokėtinas sumas, pagal galiojančius tarifus. Jums reikia tik teisingai pateikti informaciją. 

Svarbu!

 • Importo PVM (21%) apmokestinamos siuntos nuo 22 € vertės, o importo muito mokesčiu (17%) ir PVM (21%) - nuo 150 € vertės. Kokią sumą tiksliai reikės mokėti galite pasiskaičiuoti patys. 
 • Jei siunta ne komercinė, o asmeninė, siunčiama vieno fizinio asmens kitam (pavyzdžiui dovana), jos vertė ne didesnė nei 45 € ir joje nėra alkoholio ar tabako gaminių bei parfumerijos - ji neapmokestinama.
 • Lietuvos paštas yra įgaliotas deklaruoti siuntas muitinėje siuntėjo ir gavėjo vardu. Apie būtinybę sumokėti muitą Jums praneš SMS žinute arba registruotu laišku
 • Jums reikės užpildyti deklaravimo formą ir pateikti siuntos dokumentus. o pateikti informaciją be formos galima šiame puslapyje, apačioje, arba e. paštu deklaravimas@post.lt
 • Siuntos saugomos 28 kalendorines dienas arba 14 kalendorinių dienų, jei siunčiamos greituoju tarptautiniu paštu.
 • Lietuvos pašto tarpininkavimo mokestis - 8,69 €

 

Užpildykite siuntos deklaravimo muitinėje formą, o mes pasirūpinsime, kad visas procesas būtų sklandus ir greitas

Deklaruoti  

Sąlygos ir kainos

Kokius dokumentus reikia pateikti deklaruojant

Kad LR muitinė galėtų tinkamai apskaičiuoti mokėtinus importo mokesčius (PVM, muitą, akcizą) ir (arba) taikyti nustatytas šių mokesčių lengvatas, muitinei turi būti pateikta tiksli informacija apie pašto siuntoje esančias prekes (jų pavadinimas, skaičius, vertė ir pan.). Todėl deklaruojant prašome pateikti šiuos reikiamus duomenis apie siunta atsiųstas prekes:

  1. prekių užsakymo kopiją (pvz. apmokėto užsakymo iš el. parduotuvės kopija Jums patogiu formatu), kurioje būtų galima identifikuoti:

 

  2. atsiskaitymą už prekes patvirtinančią pinigų pervedimo dokumento kopiją (pvz., banko, PayPal, Western Union ir t.t).

 • siuntos numerį
 • prekių pavadinimus
 • prekių kiekį
 • prekių įsigijimo kainą
 • suteiktas nuolaidas (jei buvo suteikta)
 • pristatymo (siuntimo) išlaidas
 • bendrą siuntos vertę (suma su pritaikytomis nuolaidomis ir su siuntimo išlaidomis)
 • jeigu siunčiate iš AliExpress, eBay, Amazon ar kitų el. parduotuvių, galite vadovautis instrukcija, spausti čia.
 • pardavėją pirkėją
   

Dokumentų pateikimo tvarka

Pateikdami duomenis ir dokumentus, Jūs patvirtinate, kad:

 • esate pašto siuntos gavėjas;
 • pateikti duomenys yra teisingi, išsamūs, o dokumentai - autentiški.

Pateikę šių reikalavimų neatitinkančius duomenis ir (ar) dokumentus, Jūs atsakote teisės aktų nustatyta tvarka. 

Šiuo būdu AB Lietuvos pašto darbuotojams pateikti duomenys ir dokumentai bus naudojami tik Jums skirtų pašto siuntose siunčiamų prekių deklaravimui muitinėje ir muitinės formalumams atlikti. Duomenų ir dokumentų pateikimas yra savanoriškas, tačiau, Jums jų nepateikus, Jūsų pašto siuntų deklaravimas ir muitinės formalumų atlikimas nebus operatyvus. 

Asmeninės siuntos, dovanos

Jei neturite ar negalite pateikti su pašto siunta siunčiamomis prekėmis susijusių dokumentų (pvz., jei siuntėjas ir gavėjas yra fiziniai asmenys ir prekės siunčiamos neatlygintinai), prašome apie tai informuoti Lietuvos paštą el.paštu deklaravimas@post.lt.

Siuntos saugojimo laikas

Siunta bus saugoma tol, kol bus pateikta deklaravimui reikiama informacija arba gavėjas praneš, kad reikiamų dokumentų pateikti negali, tačiau ne ilgiau kaip 28 kalendorines dienas, jei tai – pašto siunta, ir ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei tai – tarptautinio greitojo pašto siunta. Atlikus įforminimą muitinėje, siuntą į Jūsų gavimo paštą išsiųsime ne vėliau kaip per 24 val.

Savarankiškas deklaravimas arba kitas muitinės tarpininkas

Prekes, atsiųstas pašto siuntomis, Jūs galite deklaruoti patys arba paskirti kitą atstovą muitinėje (muitinės tarpininką), apie tai iš anksto informavę AB Lietuvos paštą el.paštu deklaravimas@post.lt.

Deklaravimo paslaugos mokestis

Kai LR muitinė pašto siunta atsiųstas prekes apmokestina importo muito ir (arba) PVM ar akcizo mokesčiu, AB Lietuvos paštas taiko deklaravimo paslaugos mokestį, kuris yra 8,69 € (su 0 proc. PVM). Kitu atveju šis paslaugos mokestis netaikomas.