Spausdinti

Dėl pašto paslaugų

Lietuvių

Kaip įteikiama pašto siunta adresuota įmonės / įstaigos vardu, biure (per laiškininką)?

Pašto siunta adresuota įmonės / įstaigos vardu įteikiama biure vadovui, kai šis pateikia išrašą iš Registrų centro, kuriame pašto siuntą atsiimantis asmuo nurodytas kaip įmonės / įstaigos vadovas, arba kito paskyrimą vadovu patvirtinančio dokumento (pvz., valdybos nutarimo) kopiją arba darbo pažymėjimą (jie nėra privalomi, tačiau įmonės / įstaigos gali priimti sprendimą jį išduoti).

Kas atsakingas už gaunamųjų laiškų dėžučių įrengimą?

Pagal LR pašto įstatymą už gaunamųjų laiškų dėžutės įsirengimą ir būklę atsakingi patys gavėjai.

Siuntų svoris ir matmenys

Vidaus korespondencijos siuntų leistinas svoris – iki 2 kg, siuntinių – iki 30 kg. Tarptautinių korespondencijos siuntų leistinus svorius galite pasitikslinti čia, siuntinių čia.

Korespondencijos siuntos skirstomos į du formatus:

Ar galima pašte atsiimti pašto siuntą, adresuotą kito asmens vardu?

Paštuose pašto siuntos įteikiamos tik gavėjui, pateikusiam savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kitas asmuo (įgaliotinis) atsiimti pašto siuntą pašte gali tik pateikęs patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba 10-ies skaitmenų įgaliojimo identifikavimo kodą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (jei įgaliojimas sudarytas fizinio asmens informacinių technologijų priemonėmis ir yra įregistruotas Įgaliojimų registre).

Patvirtintais laikomi ir priimami šie įgaliojimai:

Per kiek laiko pašte reikia atsiimti siuntą?

Gavus pranešimą K 11, į paštą atsiimti siuntos turite atvykti per 1 kalendorinį mėnesį po pranešimo K 11 pristatymo į Jūsų pašto dėžutę. Gavėjui neatvykus į paštą per nurodytą pašto siuntų saugojimo terminą, siunta grąžinama siuntėjui. Saugojimo pašte terminą galima pratęsti iki 2 mėnesių, jei siuntėjas ar gavėjas pateikia raštišką prašymą (išskyrus siuntas su procesiniais dokumentais).

Gaunu kitam asmeniui adresuotų pašto siuntų. Ką man daryti?

Pagal Lietuvos Respublikos pašto įstatymą AB Lietuvos paštas turi pristatyti siuntą nurodytu adresu, o ne nurodytam asmeniui, todėl jeigu gavote kitam asmeniui adresuotų pašto siuntų:

Ar galima išsinuomoti pašto dėžutę, esančią pašte?

Išsinuomoti pašto dėžutę galima bet kuriame pašte, teikiančiame tokią paslaugą.

Kur galiu pasinaudoti Lietuvos pašto paslaugomis?

Paprastąją pašto siuntą (laišką) galite išsiųsti iš bet kurio pašto arba įmetę ją į bet kurią siunčiamųjų laiškų dėžutę. Ant visų dėžučių turi būti aiškiai nurodytas siuntų išėmimo laikas. Siunčiamos pašto siuntos, kurioms suteikiama papildoma garantija (pvz., registruotosios), turi būti įteiktos Lietuvos pašto darbuotojui. Lietuvos paštų kontaktinius duomenis rasite čia.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti RSS - Dėl pašto paslaugų