Visuomenininkei J. T. Juškytei-Širšei paminėti – proginis vokas ir proginis datos spaudas

2019-05-29

Kėdainių rajono Pernaravos pašte birželio 1 d. nuo 10 iki 12 val. vyks proginis antspaudavimas, skirtas Lietuvos tautinio atgimimo veikėjos, visuomenininkės, tautosakininkės ir pedagogės Jadvygos Teofilės Juškytės-Širšės 150-mečiui bei Pernaravos 670-ajam jubiliejui paminėti.

Šią dieną visa iš Pernaravos pašto siunčiama korespondencija bus antspauduojama Lietuvos pašto dizainerės Inesos Gervės šiai progai sukurtu proginiu datos spaudu, pašte bus galima įsigyti ir proginį voką. Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės paramos fondo iniciatyva ir lėšomis išleista ir 1 tūkst. personalinių J. T. Juškytei-Širšei skirtų pašto ženklų, kuriuos taip pat bus galima įsigyti šventės metu, o vėliau – minėtame fonde (https://www.pernarava.kedainiai.lm.lt/viewpage.php?page_id=15) ir Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre (http://www.kedainiutvic.lt/)

Proginiame datos spaude vaizduojama Pernaravos bažnyčia ir J. T. Juškytės pasirinkto slapyvardžio simbolis – širšė, ant proginio voko – Pernaravos herbas, kuriame du sukryžiuoti kalavijai simbolizuoja miestelio kovas su kryžiuočiais, o varpa – itin išvystytą ir sėkmingą miestelio apylinkių žemdirbystę. Voko averso įrašuose minimos svarbiausios Pernaravos istorijos bei kultūros datos ir faktai. Reverse yra įamžinti Pernaravos valsčiaus hidronimai ir vietovardžiai 1923 ir 1942 m. Lietuvos gyventojų surašymų duomenimis dabartinės Pernaravos seniūnijos administracinėse ribose pagal Pernaravos, Pelutavos, Paaluonio ir Langakių seniūnaitijas.

Visą jubiliejui skirtos šventės programą galima rasti čia: http://www.kedainiutvic.lt/turizmas/lt/renginiai/svente-skirta-jadvygos-t-juskytes-sirses-150-m-jubiliejui.

Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: