Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Vilniuje „pagamintas“ didžiausias šaltibarščių dubuo

2020-06-15

Ar kas paprieštarautų, kad šaltibarščiai – populiariausia vasariška sriuba Lietuvoje? Nuo šiol šaltibarščių Vilniaus gyventojų akiratyje bus dar daugiau – didžiausias šaltibarščių dubuo pasaulyje – beveik 10 metrų ilgio – nugulė ant Antakalnio mikrorajone stovinčio LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalo. Unikalią iliustraciją siuntų terminalui sukūrė menininkas Tautvydas Vidugiris. Būtent šio menininko kūrinys sulaukė daugiausiai visuomenės palaikymo pavasarį Lietuvos pašto organizuotame konkurse „Nepriklausomi“.

Konkurso metu nepriklausomoje Lietuvoje gimę menininkai buvo kviečiami kurti Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečio tema. T. Vidugiris į užduotį pažiūrėjo netradiciškai: laisvė jam reiškia galimybę kurti, nesivaikant etalonų – kada panorėjus pripūsti cepeliną, kurio tarkiui panaudotos bulvės, užaugintos atgautose senelių žemėse, nuėjus į viską menantį šakočių mišką, nusilaužti ir suvalgyti kokią šaką, sužvejoti savo gyvenimo žuvį (svajonę) šaltibarščių vandenyne ir paleisti ją atgal į laisvę, kad užaugtų dar didesnė – visa tai jis vaizduoja ką tik siuntų terminalą papuošusiame savo kūrinyje „Pirmasis cepelino skrydis virš šaltibarščių vandenyno“.

Dar iki konkurso menininkui sukosi idėjos personifikuoti kulinarinio paveldo simbolius. „Ypatingai mėgstu šaltibarščius ir cepelinus, tačiau jų atvaizdavimas mažai kuo susijęs su prioritetais mityboje. Šie patiekalai, kaip simboliai, yra sietini su lietuviška virtuve, tačiau mano iliustracijos atveju kiekvienas iš patiekalų vaizduoja skirtingas virtuves. Šaltibarščiai gali būti toks įprastas patiekalas, kurį gali pasigaminti kiekvienas vos per kelias minutes, priešingai nei cepelinus, kuriuos sieju su proga. Proga grįžti pas tėvus ar senelius į namus. Ne aplankyti, o grįžti – tada vienareikšmiškai gimtuose namuose būna šventė, – apie savo kūrinį pasakoja T. Vidugiris. – Pasinaudojau galimybe į laisvę paleisti fantaziją ir į įprastinę aplinką pažiūrėti ne taip rimtai kaip tai dažnai daro suaugusieji. Įjungti vaikišką naivumą ir vėl patikėti magiškais dalykais. Turbūt ir pats po truputį sugrįžtu į tą stadiją, nes augant dukrytei stengiuosi jos vaikystę užpildyti nepaprastomis idėjomis. Beje, rožinei šaltibarščių spalvai, kuri dominuoja mano darbe, pasąmoningai įtakos galėjo turėti dukros rožinių drabužių garderobas“.

„Konkursą organizavome norėdami padovanoti Lietuvai išskirtinę, laisvės 30-metį įprasminančią, dovaną. Sulaukėme daug dėmesio iš menininkų bei visuomenės – beveik 100 darbų ir 100 tūkst. visuomenės balsų. Konkurso laimėtojų darbai labai skirtingi, tačiau nešantis be galo svarbią žinutę – laisvė pirmiausia prasideda nuo kiekvieno mūsų.  T. Vidugirio darbas tai puikiai atspindi – savo ryškumu, tokiais mums artimais kasdieniais patiekalais kaip šaltibarščiai ir cepelinai, tačiau tuo pačiu tokia laisva ir originalia jų improvizacija. Tiems, kas gyvena netoliese šio terminalo, siuntas gauti ar siųsti dabar bus kur kas smagiau, o taip pat terminalas pagyvins ir paties mikrorajono peizažą, galbūt net taps savotišku traukos tašku – terminalas puikiai matomas važiuojant pagrindine gatve,“ – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. 

Ryškus rožinis ir vienintelis toks Lietuvoje šaltibarščių vandenynu papuoštas terminalas stovi adresu Antakalnio g. 75A , šalia PC „Maxima“. Pirmieji terminalo klientai gali būti nustebinti simbolinėmis dovanėlėmis, o savaitės pabaigoje Lietuvos paštas išleis ir šaltibarščiams skirtą pašto ženklą, kuriuo pažymėtus laiškus bus galima siųsti ir į užsienį. 

Jau visai netrukus terminalai paeiliui bus pradėti puošti ir kitų konkurso laimėtojų darbais. Iki vasaros vidurio bus iš viso papuošti 4 terminalai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.  

Daugiau apie konkursą sužinoti bei susipažinti su visais darbais galima čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: