Spausdinti

Vilniaus centriniame pašte – saulėtosios Ispanijos ir Lotynų Amerikos filatelijos dvelksmas

2017-05-31

Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Algimanto Dugno paroda „Espal“. Ekspozicijoje – Venesueloje gyvenusio lietuvių išeivio A. Dugno per kelis dešimtmečius sukaupta Ispanijos ir Lotynų Amerikos pašto ženklų kolekcija.

„Pasitikdami kalendorinę vasarą džiaugiamės sostinės gyventojams ir svečiams galėdami pristatyti saulėtą ir egzotišką filatelijos parodą. Pašto ženkluose tarsi metraštyje fiksuojami svarbiausi istorijos įvykiai, reikšmingiausi šalies mokslo ir kultūros pasiekimai. Visą birželio mėnesį Vilniaus centriniame pašte gyvuosianti Ispanijos ir Lotynų Amerikos dvasia kvies susipažinti su istoriniu bei kultūriniu palikimu, grafiškai atvaizduotu pašto ženkluose“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Pasak parodos autoriaus A. Dugno, pašto ženklų kolekcionavimas – tai ne tik kitų šalių istorijos, kultūros, meno, gamtos pažinimas. „Filatelija – tai menas, kuris tave moko ir drauge labai gerai atpalaiduoja. Kolekcionuodamas pašto ženklus ne tik įgyji išskirtinių žinių, bet ir susipažįsti su įvairiausiais kitų šalių žmonėmis“, – įsitikinęs filatelistas.

Parodoje eksponuojami per daugiau kaip 50 metų kolekcininko sukaupti Lotynų Amerikos kultūrą reprezentuojantys pašto ženklai. Daugiausia eksponatų iš Venesuelos, kurioje autorius praleido didžiumą savo gyvenimo, tačiau asmeninėje kolekcijoje svarbią vietą užima ir lietuviški pašto ženklai, kuriuos nuo 1961 metų pavyko aptikti pietinėse šalyse.

Autorius įsitikinęs, kad tokios parodos prisideda prie filatelijos tradicijų puoselėjimo ir yra prasmingos siekiant Lietuvos jaunimą sudominti lavinančiu ir smagų laiko praleidimą garantuojančiu pomėgiu. „Negali nesutikti su Ispanijos pašto tvirtinimu, jog geriausi vaistai nuo šiuolaikinio streso ir nerimo yra filatelija“, – pažymi parodos autorius.

Algimantas Dugnas yra lietuvių išeivis, didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Venesueloje. Prieš gerą dešimtmetį su šeima į Lietuvą grįžęs A. Dugnas tautiečius moko ispanų ir italų kalbų.

Pašto ženklų paroda „Espal“ Vilniaus centriniame pašte lankytojų lauks iki birželio 26 dienos.

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.