Spausdinti

Vilniaus centriniame pašte – paroda apie lietuvių tautos kovą už laisvę

2017-09-28

Vilniaus centriniame pašte dailininkas grafikas Antanas Rimantas Šakalys pristato Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą suvenyrinių vokų parodą „Lietuvių tautos kova už laisvę ir nepriklausomybę“.

pliateryte0003.jpg

„Suvenyriniai vokai reprezentuoja svarbiausius istorijos įvykius ir sukaktis, kultūros ir mokslo pasiekimus. Artėjant atkurtosios Lietuvos valstybės šimtmečiui, kviečiu prisiminti sudėtingą mūsų krašto istoriją, kurios Laisvę reikėjo išsikovoti. Šioje patriotinėje parodoje išvysite, kokia įvairi buvo ir iki šiol yra mūsų tautos kova už savo šalies suverenitetą. Tai – mūšiai, sukilimai, partizaninės ir tyliosios rezistencinės kovos, pavienių asmenų intelektuali veikla. Ši retrospektyva – tai mano duoklė drąsiems ir iškiliems tautiečiams atminti“, - sakė A.R. Šakalys.

Kolekciją sudaro 320 unikalių suvenyrinių vokų, daugumą jų autorius sukūrė šilkografijos būdu. Piešiniuose vaizduojami Durbės, Saulės, Žalgirio ir kiti mūšiai, sukilimai, pokario partizanų kovos, pavienių lietuvybės puoselėtojų portretai. Ant vokų nugulę piešiniai atspindi išskirtines lietuvių kovas, siekiant Laisvės ir Nepriklausomybės. 

Dailininkas A. R. Šakalys – itin plataus akiračio menininkas, kuriantis grafikos, knygų iliustracijos, tapybos, ekslibriso, dizaino, estampo bei suvenyrinės filatelijos srityse. Jį ypač išgarsino estampai ir mažoji grafika – suvenyriniai vokai bei pašto ženklai. A. R. Šakalio kūryboje jaučiamas pasididžiavimas savo tauta, jos žmonėmis, kūrusiais savo valstybę, kultūros, meno ir mokslo šedevrus.

 

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.