Siuntų išpirkos apmokėjimas pašte – jau ir mokėjimo kortele

2020-08-28

Lietuvos paštas vis sparčiau žengia šiuolaikinių paslaugų užtikrinimo link –  nuo šiol už  siuntos išpirką pašto skyriuose galima atsiskaityti ir mokėjimo kortele. Su šiuo žingsniu visos pašto paslaugos tampa apmokamos mokėjimo kortele.

„Iki šiol siuntos išpirka buvo apmokama tik grynaisiais. Kai kuriems klientams tai tapdavo nepatogumu, ypač, kai suma gana didelė – jokia paslaptis, vis mažiau žmonių su savimi turi grynųjų. Išperkamosios siuntos paslauga yra gan populiari, tad džiugu, kad atsiskaitymas už ją tampa paprastesnis“, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų padalinio direktorius Norbertas Žioba.

Per 2019 metus Lietuvos pašto skyriuose gavėjams įteikta daugiau nei 200 tūkst. išperkamųjų siuntų.

Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą sumoka siuntos gavėjas. Kitaip dar šios siuntos žinomos kaip siuntos su COD (angl. cash on delivery). Tokiose siuntose siuntų gavėjams dažniausiai atkeliauja internetu nupirktos prekės. Gavėjui sumokėjus siuntėjo nurodytą sumą, ji  pervedama tiesiai į siuntėjo nurodytą banko sąskaitą.   

Tai ne pirmi šios paslaugos pokyčiai, kuriais siekiama palengvinti paslaugos prieinamumą. Dar pernai Lietuvos paštas sumažino šios paslaugos įkainius beveik dvigubai – iki 1,50 Eur, bei atsisakė 0,58 Eur papildomo mokesčio už pinigų pervedimą į banko sąskaitą.

Šiuo metu Lietuvos pašto skyriuose su mokėjimo kortele galima atsiskaityti už visas pašto paslaugas –siuntų siuntimą, muito mokesčius, išpirkas, bei perkant mažmenines prekes. Už įmokų ir mokesčių surinkimą bei vietinių ir tarptautinių pinigų perlaidų surinkimą atsiskaityti galima tik grynais.

Buvo naudinga? Dalinkitės: