Spausdinti

Moksleiviai atranda paštą

2017-09-01

Pasitikdamas rugsėjį Lietuvos paštas, kaip ir kasmet, šalies moksleivius kviečia iš arčiau susipažinti su pašto veikla, dalyvauti ne tik edukacinėse ekskursijose, bet ir kūrybinėse dirbtuvėse. Netrukus šimtmetį skaičiuosianti Lietuvos pašto istorija, filatelijos pažinimo ir profesinio ugdymo pamokos bei atvirlaiškių gaminimo užsiėmimai kasmet sulaukia vis didesnio šalies jaunimo susidomėjimo.

„Prasidėję mokslo metai plačiai atveria ne tik mokyklų duris. Kiekvieną rugsėjį edukacinę programą kaip vieną iš socialinės atsakomybės sričių jaunimui pristato ir Lietuvos paštas. Kasmet svečiuose sulaukiame vis gausesnio būrio vaikų ir jaunuolių – nuo darželinukų iki abiturientų. Šiandien jaunajai kartai tradiciniai laiškai ir jų kelionė iki laiškų dėžutės kelia nuostabą, o pašto darbuotojų papasakotos istorijos, filatelistų dešimtmečiais kauptos kolekcijos ir išskirtinė galimybė patiems susikurti asmeninius atvirlaiškius pažadina kūrybinį smalsumą.

Labai vertiname jaunų žmonių domėjimąsi pašto veikla. Tokios programos jaunimui – tai galimybė nuodugniau susipažinti su įmone, jos darbuotojais, išgirsti apie karjeros galimybes bendrovėje, praplėsti akiratį ir atsikratyti stereotipinių nuostatų. Savo ruožtu Lietuvos pašto darbuotojai tokiuose susitikimuose vis daugiau žmonių supažindina su savo darbo ypatybėmis, pritraukia lojalių klientų ir atranda būsimų darbuotojų“, – teigia Lietuvos pašto socialinės atsakomybės projektų vadovė Gintarė Šeirytė.

Vidutiniškai per metus šalies paštuose surengiama per 100 susitikimų su moksleiviais iš įvairių Lietuvos miestų. Vien pernai daugiau kaip 1,5 tūkst. jaunuolių turėjo galimybę ne tik susipažinti su įvairių Lietuvos miestų centrinių paštų darbu, pamatyti išskirtinius filatelijos kolekcijų eksponatus, bet ir pasigaminti bei pasirinktam žmogui išsiųsti vienetinį paties nupieštą atvirlaiškį.

Ekskursijos visus metus mokiniams patogiu laiku vyksta centriniuose šalies paštuose. Praėjusiais metais daugiausia lankytojų sulaukė ir populiariausiais tapo Vilniaus, Kauno ir Alytaus centriniai paštai. Į ekskursijas užsiregistruoti galima el. paštu renginiai@post.lt arba specialioje moksleivių ugdymui ir ateities karjerai skirtoje platformoje busiu.eu.

Lietuvos paštas jau ketvirtus metus iš eilės aktyviai dalyvauja profesinės savanorystės projekte „Būsiu“: bendrauja su šalies jaunimu, dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis. „Sukaupę ilgametę patirtį ir vadovaudamiesi šiuolaikiškais standartais siekiame būti atviri bendruomenės iniciatyvoms ir aktyviai plėtoti dialogą su jauniausiais šalies gyventojais. Verslo atstovų dėmesys neformaliam jaunimo ugdymui ir edukacijai labai svarbus skatinant jaunimą domėtis karjeros galimybėmis, tobulėti ir ateityje turėti geresnių darbo perspektyvų“, – įsitikinusi G. Šeirytė.

 

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.