Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Menu papuoštas vienas didžiausių siuntų terminalų Lietuvoje

2020-08-17

Lietuvos paštas šalies nepriklausomybės 30-metį mini išskirtinai – menu puošia siuntų terminalus. Menininkės Žvėrūnos kūriniu „Startuolio kūrimas Lietuvai“ papuoštas jau ketvirtas, pats didžiausias LP EXPRESS siuntų terminalas šalyje. Neatsitiktinai šį terminalą Lietuvos paštas skiria esamiems Lietuvos startuoliams, kurie savo idėjomis ir darbais garsina šalį visame pasaulyje.

„Tris Lietuvos miestus papuošę konkurso „Nepriklausomi“ darbai yra labai skirtingi ir nešantys stiprias žinutes. Menininkės Žvėrūnos kūrinys išsiskiria šiuolaikiškumu. Šis kūrinys tapo komisijos favoritu ne tik dėl originalaus požiūrio – pabėgimo nuo tradicinių lietuviškų simbolių, techninio išbaigtumo, bet ir dėl idėjos – Lietuvą šiandien kuriame kiekvienas, o startuoliai yra viena tų naujų, nepriklausomos Lietuvos, varomųjų jėgų, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų vadovė Vaida Budrienė. – Tokiu išskirtiniu kūriniu norėjome papuošti ir išskirtinį terminalą. Taigi, startuoliams dedikavome patį didžiausią ir populiariausią visame tinkle terminalą. Tegul tai būna nedidelis paskatinimas startuoliams ir toliau garsinti Lietuvą savo idėjomis, inovacijomis, darbais. Tuo pačiu tai ir priminimas visiems – mes turime kuo didžiuotis“.

Terminalą papuošusiame kūrinyje Žvėrūna vaizduoja šiuolaikinį jauną žmogų, naktimis kuriantį startuolius, kuris įkvėpimo semiasi iš tėvų pamėgtų Anties dainų bei pasakojimų apie dainuojančią revoliuciją ir tris broliškas valstybes susikibusias rankomis. „Negaliu pasakyti, kad tai mano asmeniniai vaikystės atspindžiai, nes nei aš, nei mano šeima Baltijos kelyje nestovėjome, o „Anties“ dainas ankstyvoje paauglystėje grodavome gitara su bičiuliais. Tačiau mane domina ne tik asmeninės, bet ir visuotinės patirtys. Kolektyvinė atmintis neišvengiamai mane veikia. Taip ir kilo startuolio idėja – šiandien jie keičia mūsų visų gyvenimus,“ – sako kūrinio autorė.

Ji atskleidžia, kad šio piešinio idėja kilo spontaniškai, galima sakyti, karantino dėka: „Iš pradžių turėjau visai kitą eskizą, vis prie jo grįždavau, bet rezultatas netenkino. Vėliau net užmiršau apie piešinį, o paskelbus karantiną atsirado truputį daugiau erdvės, tad kilo startuolio idėja“. Mergina juokauja, kad pati startuolio kurti nesiruošia, tačiau visada mielai prisideda prie įdomių idėjų savo spalvingais piešiniais.

Piešimas yra visas Žvėrūnos gyvenimas – ji piešia tiek darbo tikslais, tiek laisvalaikiu, net bendraudama su draugais. Su pieštukais draugystę ji pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje, 15-os metų jau žinojo, kad savo profesiją nori sieti būtent su piešimu. Nors yra dar visai jauna, menininkė yra surengusi ne vieną asmeninę parodą, įgyvendinusi kelis kūrybinius projektus, o kasdien ją galima sutikti  Šiaulių dailės galerijoje, kur veda edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui. „Džiaugiuosi kiekvienu nauju piešiniu ar paroda. Tai darau iš didžiulio malonumo, o ne dėl laimėjimų,“ – menininkė nesureikšmina laimėjimo konkurse, tačiau neslepia, kad labai džiaugiasi, kad jos kūrinys bus taip lengvai pasiekiamas kiekvienam ir puoš vieną didžiausių sostinės siuntų terminalų.

Menu papuoštą terminalą galima pamatyti adresu Pilaitės pr. 31, visai netoli PC „Pupa“ esančios „Maxima“ parduotuvės. Pirmieji terminalo klientai atsiimdami ar siųsdami siuntas gali būti nustebinti simbolinėmis dovanėlėmis, o tie, kurie šio kūrinio dalelę norėtų turėti savo namuose ar išsiųsti draugams, kviečiami į artimiausią pašto skyrių (PC „Pupa“), kur nemokamai bus galima pasiimti atvirutę, iliustruotą Žvėrūnos piešinio fragmentu (atviručių kiekis ribotas).

Šis terminalas – jau ketvirtas ir paskutinis, kuris papuoštas konkurso „Nepriklausomi“ nugalėtojų darbais. Dar vienas terminalas Vilniuje buvo nuspalvintas T. Vidugirio šaltibarščių vandenynu, Šiaulių peizažą pagyvina A. Turskytės darbas „Lietuviška dvasia“, o Kauno gatvės meno kolekciją visai neseniai papildė Vytauto Vy kūrinys „Laisvė“.

Daugiau apie konkursą „Nepriklausomi“ sužinoti galima čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: