Į Tauragę atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas

2018-04-06

„Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokiomis ypatingomis progomis Lietuvos paštas kviečia žmones iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą – iš gausybės pašto ženklų sudėtą vieno iš iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų dr. J. Basanavičiaus atvaizdą. Džiaugiamės, kad Tauragė sulaukė iš pašto ženklų „atgimusio“ tautos patriarcho, tęsiančio kelionę po šimtametę mūsų šalį“, – šiandien Tauragės centriniame pašte vykusiame pašto mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. 

„Džiugu, kad rekordu pripažinta pašto ženklų mozaika neaplenkė ir Tauragės. Istoriją kuria žmonės. Šiandien galime didžiuotis idėjomis turtingais ir energijos kupinais jaunais žmonėmis, kurie kūrybingai bei išradingai atskleidžia savo talentą, tokiu būdu išreikšdami ir savo patriotiškumą. Vienas meno kūrinys, o jame slypi net keletas svarbių istorinių minčių – Atkurtos Valstybės  šimtmetis,  pašto 100 metų gyvavimo sukaktis, vienas iškiliausią tautos patriarchų, istorinės asmenybės dr. J. Basanavičius portretas, bei, galbūt, dar 10 000 tarpusavyje susipynusių užkoduotų minčių apie Lietuvą“, – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.  

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą... Būdama maža sykį spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar – pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pasakojo menininkė J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Klaipėdos į Tauragę atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Alytuje, Klaipėdoje, o vėliau pasuks Telšių kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius taip pat keliaus Šiaulių, Panevėžio, Utenos kryptimis.

Šiemet po Valstybės šimtmetį švenčiančią šalį keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš atkurtosios Valstybės šimtmečiui bei 2018-aisiais minėsimo Lietuvos pašto gyvavimo 100 metų sukakčiai skirtų iniciatyvų. Atkurtosios Valstybės šimtmečio proga Lietuvos paštas didžiausiuose šalies paštuose nemokamai dalino organizuoto piešinių konkurso „Susieti žmones, suburti šalį“ nugalėtojų atvirlaiškius. Be to, svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta filatelinės parodos ir kiti renginiai.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: