Spausdinti

Apdovanoti Lietuvos pašto atvirlaiškių konkurso „Susieti žmones, suburti šalį“ nugalėtojai

2018-02-08

Vasario 8 d. Vilniaus centriniame pašte apdovanoti Lietuvos pašto organizuoto moksleivių atvirlaiškių konkurso „Susieti žmones, suburti šalį“ nugalėtojai. Nugalėtojais paskelbtiems piešinių autoriams įteikti atvirlaiškių rinkiniai, iliustruoti jų pačių piešiniais.

 

 

„Pernai Lietuvos paštas pakvietė šalies moksleivius jungtis prie Lietuvos atkurtos valstybės šimtmečio minėjimo, sukuriant proginius atvirlaiškius tema „Susieti žmones, suburti šalį“. Džiaugiamės sulaukę beveik 1000 mokinių darbų.

Piešiniuose rekomendavome naudoti objektus, susijusius su Lietuva ir šalies valstybingumo simbolika, tautiniais atributais, paštu ir pašto paslaugomis. Pastebėjome, kad dažniausiai vaikų piešiniuose pasikartojantys elementai – šarvuotas raitelis Vytis, Gedimino pilis bei Lietuvos trispalvė. Jie yra neabejotinai vieni iš svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių“, – pažymėjo Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Atvirlaiškių konkurse dalyvavo skirtingo amžiaus vaikų iš įvairių ugdymo įstaigų: darželių, pradinių ir vidurinių mokyklų, gimnazijų, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro. Sulaukta moksleivių darbų ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, bet ir iš Mažeikių, Trakų, Tauragės, Naujosios Akmenės, Telšių ir kt. Mokinių piešimo technikų spektras labai platus: piešta pastelinėmis kreidelėmis, spalvotais pieštukais, tapyta guašu, akvarele, naudota gratažo technika.

 

 

Atvirlaiškių konkurso nugalėtojais paskelbti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinis Arnoldas Žičius, Kauno Panemunės pradinės mokyklos mokinys Benas Janušauskas, Akmenės rajono Ventos gimnazijos moksleivė Viltė Pilipavičiūtė ir net du moksleiviai iš Švenčionių meno mokyklos: Bernardas Smirnovas ir Miglė Čepulytė. Be to, vertinimo komisijos sprendimu, Austėjai Budreikaitei iš Garliavos, Kauno r., įteiktas papildomas apdovanojimas.

Moksleivių darbus vertino Valstybės atkūrimo šimtmečio programą koordinuojančios Vyriausybės kanceliarijos, Lietuvos pašto ir Vilniaus dailės akademijos atstovai bei Pašto ženklų leidybos komisijos nariai. Konkurse nugalėję piešiniai pavaizduoti specialiai Lietuvos pašto išleistų atvirlaiškių averse. Valstybės švenčių metu jie bus nemokamai dalijami didžiuosiuose šalies paštuose.

Šis Lietuvos pašto rengtas edukacinis konkursas yra viena iš Valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Lietuvos pašto 100 metų jubiliejui skirtų iniciatyvų. Šiemet ir toliau per didžiuosius Lietuvos miestų paštus keliauja Jolitos Vaitkutės pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius. Be to, šiemet bus išleista pašto ženklų su įamžintais svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais, žyminčiais kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.