Spausdinti

Filatelijos naujienos

Nuo šiol knygų įsigyti kviečiame ir pas mus! Bendradarbiaujame su populiariausiomis Lietuvos leidyklomis, todėl pašto skyriuose galime jums pasiūlyti įvairios ir naujausios literatūros. Taip pat, kaip ir jūs, mėgstame knygas, tad kruopščiai atrenkame perkamiausią ir dėmesio vertą literatūrą. Pas mus rasite populiariųjų pasaulio autorių – Johno Irvingo, Rhondos Byrne, Laurento Gounelle ir kt. – kūrinius, o mėgstantiems lietuvišką literatūrą pasiūlysime Kristinos Sabaliauskaitės, Rūtos Vanagaitės, Renatos Ničajenės, Algimanto Čekuolio,  Valdo Adamkaus, Beatos Nicholson, Makaliaus (Rimvydo Širvinsko) knygų.

Mūsų dovana jums – nuolaidos iki 60 proc. visą vasarą, iki pat rugpjūčio 31 d.!

Mėgaukitės vasara su knyga, o skaitymo džiaugsmą padovanokite ir savo siuntinio adresatui.

Lietuvos paštas kviečia filatelistų bendruomenės atstovus į apskrito stalo diskusiją, kuri vyks pirmadienį, liepos 10 dieną, 11 val., J.Jasinskio g. 16 (Lietuvos pašto administracijos būstinėje).

Šiuo susitikimu siekiama paskatinti glaudesnį filatelistų ir Lietuvos pašto bendradarbiavimą, sprendžiant aktualiausius klausimus filatelijos srityje. Taip pat susitikimo metu bus pristatomas 2018 m. leidybos planas bei pašto ženklų išleidimo procesas.

Daugiau informacijos - tel. 865962569.

Atvykusius pasitiksime 1 aukšte ir palydėsime į konferencijų salę.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Lietuvos paštas tęsia pašto ženklų seriją „Turizmas Lietuvoje“: minint Piliakalnių metus liepos 8-ąją į apyvartą išleidžiamas pašto ženklas, kuriuo pristatomas vienas didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių. Turtinga istorija garsėjantis Anykščių Šeimyniškėlių piliakalnis – vienas labiausiai tyrinėtų piliakalnių rytinėje Baltijos pakrantėje.

„2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, nes piliakalniai yra neatsiejami nuo mūsų šalies istorinio kraštovaizdžio. Piliakalnių tankumas mūsų šalyje – vienas didžiausių pasaulyje, bet svarbiausia tai, kad Lietuvos žemėlapį išmarginusiose kalvose tarsi praeities metraščiuose amžiams įrašyta turtinga šalies istorija.  

Pašto ženklas – puiki priemonė populiarinti lankytinas šalies vietas, pritraukti užsienio ir vietinius turistus, todėl naujasis pašto ženklas reprezentuoja vieną gražiausių ir didžiausių Lietuvos piliakalnių, viliojantį savo legendomis ir paslaptimis“, – teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Naująjį pašto ženklą, kurio tiražas – 200 tūkst. egzempliorių, sukūrė dailininkė Simona Stelmokaitė. Šio pašto ženklo nominalas – 0,39 euro. 

Kartu su pašto ženklu, skirtu Lietuvos turizmui, apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama šiuo pašto ženklu, Anykščių pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

„Artėjant Valstybės dienai norime visus pakviesti aplankyti savo mėgstamiausią arba dar nespėtą pažinti piliakalnį. Šiais metais rengiantis pasitikti Valstybės atkūrimo šimtmetį nuo aukščiausių šalies kalvų bus ne tik giedama visus pasaulio lietuvius vienijanti „Tautiška giesmė“, bet ir siunčiami specialūs padėkos atvirlaiškiai.

Lietuvos paštas, tapęs gražios iniciatyvos partneriu, kviečia sveikinti Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius tautiečius. Specialius kampanijos „Ačiū“ atvirlaiškius su užrašytu sveikinimu ir nurodytu gavėjo adresu liepos 3–7 dienomis iš penkių centrinių šalies paštų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – bus galima išsiųsti nemokamai, tereikia atvirlaiškį paduoti tų paštų darbuotojams“, – pažymi R. Kruopaitė-Lalienė.

Šeimyniškėlių piliakalnis, stūksantis šiauriniame Anykščių pakraštyje, įrengtas aukštumos kyšulyje; jo šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis. Piliakalnio aikštelė – 80 m ilgio, jos plotis pietrytiniame gale – 35 m, šiaurvakariniame – 23 m. Visas aikštelės plotas – 2,4 tūkst. m². 

Dendrochronologinių tyrimų duomenimis, piliakalnis buvo įrengtas 1232 m., jis siejamas su vienintele žinoma karaliaus Mindaugo pilimi Voruta. 

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Lietuvos paštas tęsia tradiciją supažindinti gyventojus su filatelijos gaminiais ir Vilniaus centriniame pašte pristato kolekcininko Jono Načiūno parodą. Kelis dešimtmečius rinktose neženklinių vokų ir telegramų blankų kolekcijose – iliustraciniai rožių motyvai.

„Vasara – rožių žydėjimo metas, todėl juokaujame, kad Vilniaus centriniame pašte išsiskleidė prasmingi filateliniai gėlių žiedai. Išraiškinga ekspozicija ne tik supažindins lankytojus su filatelinės produkcijos subtilybėmis, bet ir sugriaus vyraujančius stereotipus, kad kolekcininkų lobynuose saugomi vien tik pašto ženklai“, – įsitikinusi Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Filatelinėje parodoje J. Načiūnas pristato dvi kolekcijas „Rožės - neženklinių vokų iliustracija“ bei „Rožės meninių telegramų iliustracijose“, kuriose per 300 eksponatų iš viso pasaulio. Filatelisto J. Načiūno kolekcijoje savo vietą atrado tiek naudoti, tiek ir niekada paštu neišsiųsti iliustruoti vokai iš Amerikos, Australijos, Afrikos bei kitų pasaulio šalių. Parodoje lankytojai galės apžiūrėti ir itin retą, istorija spėjusia tapti - telegraminių blankų kolekciją.

„Gėlės įvairiose šalyse gana dažnai vaizduojamos filatelinėje produkcijoje. Rožių motyvai populiarūs ne tik pašto ženklų leidyboje bet ir vokų iliustracijose. Todėl šioje parodoje noriu pakviesti lankytojus iš arčiau susipažinti su įvairesniais filatelijos gaminiais“, – teigia J. Načiūnas.

Kolekcionavimu J. Načiūnas susižavėjo dar besimokydamas mokykloje, kuomet klasės draugas padovanojo pirmąjį pašto ženklą, o profesionaliai filatelija domėtis pradėjo nuo 1970 metų. Inžinieriaus mechaniko specialybę turintį filatelistą nuo mažens domina sporto tematika, tačiau pasak filatelisto, gėlių motyvai jo kolekcijose įneša paslapties ir žavesio.

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Lietuvos paštas tęsia pašto ženklų seriją, kuria populiarinamas istorinis šalies technikos palikimas. Naujasis pašto ženklas „Technikos paveldas. Karaliaus Vilhelmo senieji šliuzai“ apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, birželio 10 dieną.

„Kasmet išleidžiame ir tokių pašto ženklų, kurie neskirti ypatingoms datoms, prasmingiems įvykiams ar istorinėms sukaktims pažymėti; tais pašto ženklais atkreipiame dėmesį į išskirtinius, reikšmingiausius šalies mokslo bei technikos pasiekimus. Architektūros, urbanistikos ar technikos paminklai yra svarbūs visuomenės kūriniai, jie išreiškia bei atspindi ir tautos savastį. Pamaryje esantis laivybos kanalas, sujungęs Klaipėdos uostą ir Miniją, garsus ne tik techninėmis subtilybėmis, bet ir istorija; ją ir norime priminti išleidžiamu pašto ženklu“, – pažymėjo Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Naująjį pašto ženklą, kuris bus išleistas 50 100 egz. tiražu, sukūrė Vilniaus dailės akademijos studentė Laima Matuzonytė. Pašto ženklo nominalas – 0,94 Eur. 

Drauge su pašto ženklu apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Klaipėdos centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Karaliaus Vilhelmo kanalas 1863–1873 m. iškastas prancūzų karo belaisvių rankomis, pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus Vilhelmo I vardu. Dirbtinis vandens kelias buvo skirtas apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Klaipėdos pietiniame pakraštyje kanalas susijungia su Kuršių mariomis. Kanalo ilgis siekia 25–27 km, plotis – 28–30 m, vidutinis jo gylis – 1,7 metro.

Vandens lygį su Minijos upe reguliavo speciali šliuzų sistema ties Lankupiais. Tai – vienintelis šliuzas Lietuvoje, kuris yra paskelbtas technikos paminklu.

Kasant kanalą daug prancūzų karo belaisvių žuvo, todėl jiems kanalo žiotyse ties keliu į tarptautinę perkėlą pastatytas paminklas.

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 

 

Europos paštus vienijanti asociacija „PostEurop“ skelbia gražiausio pašto ženklo rinkimus. Šiemet visi europiečiai kviečiami balsuoti už Senojo žemyno pilis, tarp kurių puikuojasi ir išskirtinis bastioninio tipo Biržų pilies kompleksas.

Kiekvienais metais tarptautinė asociacija „PostEurop“ skelbia vieną temą Europos pašto ženklų serijoje išleisti. Šiemet bendru Europos saugumo ir stiprybės simboliu pasirinktos pilys, todėl visi paštai pristatė filatelinius gaminius legendinių gynybinių tvirtovių tema.

„Per pašto ženklus galime pristatyti ne tik šalies architektūrą, kultūrą, papročius, istoriją ir tradicijas, bet ir sudominti svečių šalių keliautojus atvykti mūsų kraštą pamatyti savo akimis. Dalyvavimas filateliniuose konkursuose padeda plėtoti ir stiprinti tarptautinius ryšius, reprezentuoti savo šalį. Tikiu, kad patrauksime užsieniečių dėmesį ir paskatinsime juos apsilankyti Lietuvoje“, – teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Konkursui pateiktas pašto ženklas buvo išleistas balandžio 29 dieną. Dailininko Domanto Vildžiūno kurtame pašto ženkle pavaizduota Šiaurės Lietuvos perlu tituluojama, Širvėnos ežero pietinėje pakrantėje įsikūrusi Biržų pilis. Tai – geriausiai visoje šiaurės rytų Europoje išsilaikiusi ir vienintelė Lietuvoje bastioninio tipo tvirtovė. Pašto ženklo nominalas – 0,81 euras, tiražas – 80 tūkst. egzempliorių.

Balsuoti už gražiausią Europos pašto ženklą galima internetinėje svetainėje http://www.posteurop.org/europa2017.

Gražiausio Europos pašto ženklo rinkimai organizuojami nuo 2002 metų. Kasmet nacionaliniai Europos paštų operatoriai konkursui gali pateikti vieną pašto ženklą, išleistą tęstinėje serijoje „Europa“. Pernai buvo renkamas gražiausias aplinkosaugos temos „Mąstyk žaliai“ (angl. Think Green) pašto ženklas. Daugiausia balsų įvertintas Kipro pašto filatelinis gaminys.

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Algimanto Dugno paroda „Espal“. Ekspozicijoje – Venesueloje gyvenusio lietuvių išeivio A. Dugno per kelis dešimtmečius sukaupta Ispanijos ir Lotynų Amerikos pašto ženklų kolekcija.

„Pasitikdami kalendorinę vasarą džiaugiamės sostinės gyventojams ir svečiams galėdami pristatyti saulėtą ir egzotišką filatelijos parodą. Pašto ženkluose tarsi metraštyje fiksuojami svarbiausi istorijos įvykiai, reikšmingiausi šalies mokslo ir kultūros pasiekimai. Visą birželio mėnesį Vilniaus centriniame pašte gyvuosianti Ispanijos ir Lotynų Amerikos dvasia kvies susipažinti su istoriniu bei kultūriniu palikimu, grafiškai atvaizduotu pašto ženkluose“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Pasak parodos autoriaus A. Dugno, pašto ženklų kolekcionavimas – tai ne tik kitų šalių istorijos, kultūros, meno, gamtos pažinimas. „Filatelija – tai menas, kuris tave moko ir drauge labai gerai atpalaiduoja. Kolekcionuodamas pašto ženklus ne tik įgyji išskirtinių žinių, bet ir susipažįsti su įvairiausiais kitų šalių žmonėmis“, – įsitikinęs filatelistas.

Parodoje eksponuojami per daugiau kaip 50 metų kolekcininko sukaupti Lotynų Amerikos kultūrą reprezentuojantys pašto ženklai. Daugiausia eksponatų iš Venesuelos, kurioje autorius praleido didžiumą savo gyvenimo, tačiau asmeninėje kolekcijoje svarbią vietą užima ir lietuviški pašto ženklai, kuriuos nuo 1961 metų pavyko aptikti pietinėse šalyse.

Autorius įsitikinęs, kad tokios parodos prisideda prie filatelijos tradicijų puoselėjimo ir yra prasmingos siekiant Lietuvos jaunimą sudominti lavinančiu ir smagų laiko praleidimą garantuojančiu pomėgiu. „Negali nesutikti su Ispanijos pašto tvirtinimu, jog geriausi vaistai nuo šiuolaikinio streso ir nerimo yra filatelija“, – pažymi parodos autorius.

Algimantas Dugnas yra lietuvių išeivis, didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Venesueloje. Prieš gerą dešimtmetį su šeima į Lietuvą grįžęs A. Dugnas tautiečius moko ispanų ir italų kalbų.

Pašto ženklų paroda „Espal“ Vilniaus centriniame pašte lankytojų lauks iki birželio 26 dienos.

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 

Lietuvos paštas tęsia pašto ženklų serijos „Kulinarinis paveldas“ leidybą. Šeštadienį, gegužės 20-ąją, apyvartoje pasirodysiančiame šalies tradicinę virtuvę reprezentuojančiame pašto ženkle bus pavaizduotas užsienio svečių už išskirtinį skonį ir unikalų gamybos procesą itin vertinamas varškės sūris.

Naująjį pašto ženklą, kuris bus išleistas 80 tūkst. egzempliorių tiražu, sukūrė dailininkas Domantas Vildžiūnas. Pristatomo pašto ženklo nominalas – 0,52 Eur. 

„Džiaugiamės prisidėdami prie autentiško kulinarijos paveldo išsaugojimo, jo populiarinimo ir tradicijų tęstinumo. Tautinis paveldas – neatsiejama šalies įvaizdžio dalis. Naujuoju pašto ženklu ženklintos siuntos kiekvieną kartą leisdamosi į simbolinę kulinarinę kelionę plačiajam pasauliui pristatys išskirtinį Lietuvos gaminį“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Kartu su pašto ženklu, skirtu Lietuvos kulinariniam paveldui, bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Lietuviška virtuvė keitėsi ir formavosi veikiama įvairių istorinių aplinkybių, tačiau varškės sūrio ruošimo tradicijomis Lietuvos dvarai garsėjo jau viduramžiais. Gamybos procesas iki šių dienų išliko beveik nepakitęs. Pagal senąsias lietuviškas tradicijas suslėgtas varškės sūris dažnai paskaninamas rupia druska, smulkintu česnaku arba kmynais. 2013 m. Europos Komisija varškės sūrį įtraukė į saugomų produktų sąrašą. Jis tapo trečiuoju lietuvišku saugomu produktu Europos Sąjungoje.

 

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Šią savaitę Kinijos pašto organizuojamoje tarptautinėje pašto ženklų parodoje „Pašto kelias. Šilko kelias. Kelias į atsinaujinimą“ eksponuojami ir lietuviški pašto ženklai. Reprezentuoti šalį pasirinkti serijos „Europa“ pašto ženklai, nes jie įprasmina Lietuvos kultūrinę tapatybę Senojo žemyno bendrystėje.

„Nuo seniausių laikų tarp Rytų ir Vakarų nusidriekęs Šilko kelias buvo svarbus ne tik ekonominiais, bet ir kultūriniais mainais. Ši tarptautinė paroda, sujungianti Pašto ir Šilko kelius, simboliškai įprasmina Rytų bei Vakarų šalių kultūros sklaidą ir veda į atsinaujinimo bei ateities perspektyvą.

Dalyvavimas tarptautinėje parodoje Kinijoje suteikia unikalią galimybę pristatyti Lietuvą ir turtingą jos kultūrinį paveldą, kuris jau daug metų kartu su visa Europa įprasminamas teminiuose tęstinės „Europos“ serijos pašto ženkluose. Į Kiniją iškeliavusiuose Lietuvos pašto ženkluose – senieji lietuvių žaislai, muzikos instrumentai, Lietuvos pilys bei kiti unikalūs šalies kultūros objektai“, – pasakojo Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Lietuvos pašto parengtoje filatelinėje ekspozicijoje „Lietuva Europoje: vienybė įvairovėje“ pristatomi serijoje „Europa“ leisti pašto ženklai. Nuo 1993-ųjų Lietuvos paštas drauge su kitomis Europos šalimis kasmet leidžia pašto ženklus bendra tema, šitaip siekiama įprasminti Senojo žemyno bendrystę, siejamą bendros istorijos, puoselėjamos bendros kultūros ir išpažįstamų europietiškų vertybių.

Ekspozicijoje pristatomi pašto ženklai, kuriuose įamžintas mūsų šalies unikalumas ir išskirtinumas yra bendra Europos tapatumo dalis. „Drauge pristatome turtingą Lietuvos valstybingumo istoriją, primindami, kad 2018-aisiais bus švenčiamas ne tik Lietuvos valstybės, bet ir Lietuvos pašto šimtmetis“, – teigė R. Kruopaitė-Lalienė.

Kartu su Lietuva savo pašto ženklus parodoje pristato Slovėnija, Graikija, Kroatija, Latvija, Bulgarija, Švedija, Portugalija ir Belgija. 

Organizuoti šalies pristatymą tarptautinėje pašto ženklų parodoje, kuri eksponuojama Kinijos pašto Pekino Jajuncun padalinyje, padėjo Lietuvos respublikos ambasada Kinijoje.

 

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 

Gegužės 11-13 dienomis Lietuvos paštas dalyvaus tarptautinėje pašto ženklų parodoje, kuri vyks Vokietijos Eseno mieste. Jau 27-ąjį kartą vyksiantis renginys kasmet pritraukia tūkstančius filatelijos mylėtojų ir kolekcionierių iš viso pasaulio.

Tradicija tapusioje tarptautinėje pašto ženklų parodoje pasaulio paštai pristato savo filatelinius gaminius. Ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti lietuviškų pašto ženklų bei kitos filatelinės produkcijos nuo rytojaus Eseno parodoje galės ir viso pasaulio filatelijos kolekcininkai.

Specialiame Eseno filatelijos parodai Lietuvos pašto sukurtame atvirlaiškyje ir proginiame spaude užrašas „The  missing piece of your collection“ (liet. trūkstama tavo kolekcijos dalis ). Europos žemėlapio kontūruose išryškinta Lietuva simboliškai pristatoma kaip svarbi filatelinės kolekcijos dalis. Šalies teritorija, išryškinta nacionalinės vėliavos spalvomis, įrėminta pašto ženklo kontūrais bei užrašas, -intriguoja ir patraukia dėmesį.

Eseno filatelijos parodos metu vyks proginis antspaudavimas.

 

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų.

Puslapiai