Spausdinti

Informacija apie pašto siuntų pateikimą ir deklaravimą muitinei

Vadovaujantis teisės aktais, ne iš Europos Sąjungos gautos siuntos daiktus yra privaloma deklaruoti muitinėje. Pašto siuntose gabenamas prekes pašto siuntų gavėjų vardu muitinėje deklaruoja ir muitiniam tikrinimui pateikia paskirtasis šalies pašto operatorius, šiuo atveju – Lietuvos paštas.

Siunta Vilniaus logistikos centre saugoma, iki pateikiami jos deklaravimui būtini duomenys arba gavėjas praneša, kad reikiamų dokumentų pateikti negali, tačiau ne ilgiau kaip 28 kalendorines dienas nuo SMS žinutės ar informacinio pranešimo paštu gavimo.

Siuntą deklaruojant būtina pateikti visus turimus su siunta susijusius dokumentus (pirkimo dokumentą, sąskaitą (Invoice), kvitą ir pan.; gali būti kopijos). Taip pat būtini šie siuntos duomenys ir dokumentai:

  1. Užsakymo / siuntos numeris (Item / order number)
  2. Gavėjo vardas, pavardė ir adresas
  3. Kontaktinis telefonas ir el. pašto adresas
  4. Siuntoje esančių prekių pavadinimas (-ai)
  5. Prekių kaina
  6. Siuntimo / transportavimo išlaidos (Shipping expenses)

Pateikti siuntoje esančių daiktų duomenis, būtinus deklaravimui, galite Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt/siuntupaieska, į siuntos paieškos laukelį suvedę deklaruotinos siuntos numerį. Dokumentų pateikimo formoje prašome užpildyti visus nurodytus laukelius ir prisegti turimų dokumentų skaitmenines kopijas. Pateikus reikiamus duomenis per Lietuvos pašto internetinį tinklalapį, siunta bus pateikta deklaruoti muitinėje vidutiniškai per 3 val. nuo duomenų gavimo.

Siuntai deklaruoti būtinus dokumentus ir duomenis taip pat galite pateikti:

Tokiu atveju siunta bus pateikta ir deklaruota muitinėje vidutiniškai per 12 val. Muitinė mokėtinus mokesčius apskaičiuoja, siuntą įformina ir leidžia pristatyti gavėjui vidutiniškai per 12 val. nuo deklaravimo momento. Po dokumentų įforminimo muitinėje siunta į gavimo paštą išsiunčiama Jums įteikti ne vėliau kaip per 24 val.

Jei neturite ar negalite pateikti su pašto siunta susijusių dokumentų (galioja tik tuo atveju, jei siuntėjas ir gavėjas yra fiziniai asmenys), prašome apie tai informuoti Lietuvos paštą el. paštu deklarantas.ppc@post.lt, atsiųsdami užpildytą formą, kurią rasite čia.

Muitinės formalumams atlikti reikiamų dokumentų įforminimas, pašto siuntos su muitinei reikiamais dokumentais pateikimas ir deklaravimas muitinėje, kitų susijusių veiksmų atlikimas pašto siuntos gavėjui kainuoja 8,69 eurų. Šį mokestį reikia sumokėti tik tuo atveju, jei muitinė apmokestina muito ir (ar) kitais mokesčiais prekes, gaunamas pašto siunta.

Pašto siuntos gavėjas siuntoje esančius daiktus taip pat gali deklaruoti muitinėje pats arba naudodamasis muitinės tarpininko paslaugomis, tačiau apie tai atskiru pranešimu turi informuoti Lietuvos paštą iš anksto, t. y., kol siunta dar neatkeliavo į Lietuvos pašto Pašto skirstymo departamentą.

Jei pašto siuntos gavėjas pageidauja gaunamą pašto siuntą deklaruoti muitinėje pats arba naudodamasis kito muitinės tarpininko paslaugomis, jis turi tiksliai ir aiškiai užpildyti specialią pranešimo formą, patvirtinti ją parašu ir pateikti Lietuvos paštui adresu Rodūnios kel. 9, 02034 Vilnius, arba atsiųsti skenuotą jo variantą el. paštu deklarantas.ppc@post.lt. Pranešimo formą rasite čia.

Kol pašto siuntos gavėjas pašto siuntą deklaruos muitinėje pats arba naudodamasis muitinės tarpininko paslaugomis, pašto siunta bus saugoma Lietuvos pašte. Tik atlikus pašto siuntos muitinį tikrinimą, kitus formalumus ir Lietuvos paštui gavus muitinės patvirtinimą dėl pašto siuntos muitinio įforminimo, pašto siuntos gavėjas galės atsiimti pašto siuntą deklaravimo vietoje, esančioje adresu Rodūnios kel. 9, 02034 Vilnius, arba pašto siunta bus pristatyta ant pašto siuntos nurodytu gavėjo adresu.

Papildoma informacija: